Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie      tel./fax: +48 91 44 25 828

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie     tel: 91 44 25 843

Aktualności

XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla Szkół Ponadgimnazjalnych

Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się dnia 11 maja 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie, ul. Golisza 10B

Więcej informacji dotyczącej turnieju zamieszczono na stronie internetowej WORD

Eliminacje Wojewódzkie Turnieju BwRD Przelewice 2017

Dnia 18 i 25 maja 2017 roku po raz czterdziesty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych brali udział w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tegoroczne eliminacje wojewódzkie odbyły się na terenie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

XV ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD DLA SZKÓŁ SPECJALNYCH I OŚRODKÓW SZKOLNO-WYCHOWAWCZYCH

W dniu 16 maja 2017roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy przy ul. Korczaka 53 w Policach, po raz kolejny pełnił rolę gospodarza eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, uczniowie na wózkach inwalidzkich oraz grupa młodzieży z upośledzeniem umiarkowanym z ośrodków w Kamieniu Pomorskim, Chojnie, Waniorowie oraz w Policach.

Utrudnienia w ruchu związane z robotami prowadzonymi w okresie wakacyjnym na drogach wojewódzkich w roku 2017

Zachęcamy do zapoznania się z mapą przedstawiającą utrudnienia związane planowanymi pracami w okresie wakacyjnym

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

W dniu 15 marca br. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Golisza w Szczecinie, odbyła się konferencja poświęcona problematyce bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie – Cezary Tkaczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie mł. insp. Jacek Cegieła.

XXI Ogólnopolski młodzieżowy turniej motoryzacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych

Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się dnia 17 maja 2017 r. na Torze Kartingowym w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 274 (część praktyczna) oraz Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie, ul. Golisza 10B (część teoretyczna)

XL Turniej Bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla szkół podstawowych

Eliminacje wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych odbędą się dnia 18 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach

Załącznik: 

XL Turniej Bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla szkół gimnazjalnych

Eliminacje wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół gimnazjalnych odbędą się dnia 25 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach

Załącznik: 

Festyn „Pierwszy dzwonek - Bezpieczna droga do szkoły” X edycja

Dnia 9 września 2016 roku w Szczecinie na torze kartingowym przy al. Wojska Polskiego 237 A odbyła się X jubileuszowa edycja festynu pn. „Pierwszy dzwonek – Bezpieczna droga do szkoły”. Całość imprezy dedykowana była do pierwszoklasistów szczecińskich szkół podstawowych rozpoczynając edukację w roku szkolnym 2016/2017, których we wspólnej edukacji poprzez zabawę uczestniczyło z 8 szkół podstawowych blisko 300 dzieci.
Podobnie jak w latach ubiegłych, priorytetowym celem festynu było propagowanie podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego dotyczących bezpiecznego korzystania przez dzieci z przejść dla pieszych, poboczy jezdni oraz środków komunikacji zbiorowej. Ma to za zadanie zapobiec niebezpieczeństwu, jakie może spotkać dziecko w drodze do szkoły jak i ze szkoły do domu.

Strony

Subscribe to RSS - Aktualności