Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie      tel./fax: +48 91 44 25 828

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie     tel: 91 44 25 843

Aktualności

Turnieje w roku 2023

Dnia 24 lutego 2023 r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego Turniejów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego. W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele PZM Zarząd Okręgowy Szczecin, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Żandarmerii Wojskowej Oddział w Szczecinie, WITD Szczecin, Szkoły Podstawowej Nr 41 w Szczecinie oraz SOSW nr 1 DNR w Policach.

Konkurs dot. zaprojektowania serii znaków

Zapraszamy do zapoznania się z informcją przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego konkurs dot. zaprojektowania serii znaków "Zasady i dobre maniery zachowania się na szlaku".

Korytarz życia i jazda na suwak - nowe przepisy

Już niedługo wejdą w życie nowe przepisy zobowiązujące do „jazdy na suwak” oraz „tworzenia korytarza życia”.
 
Nowe przepisy wprowadzają jednoznaczne zasady zachowania kierowców w dwóch istotnych dla bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego sytuacjach: gdy zachodzi potrzeba umożliwienia służbom ratowniczym szybkiego dotarcia na miejsce zdarzenia drogowego, a także gdy występuje zwężenie drogi ograniczające liczbę dostępnych pasów.
 

Przejazdy kolejowe - jak je bezpiecznie przekroczyć

Zapraszamy od obejrzenia 7-minutowego filmu edukacyjnego, przygotowanego przez Urząd Transportu Kolejowego, dotyczącego bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych.

"W Polsce jest ponad dwanaście tysięcy przejazdów kolejowych. Co roku na skrzyżowaniach dróg i torów dochodzi do ponad dwustu wypadków. W latach 2012-2017 na przejazdach zginęło ponad 300 osób, a 200 zostało ciężko rannych. Giną 3 osoby na 5 ofiar wypadków na przejazdach. By uniknąć tragedii wystarczy przestrzegać kilku reguł. Są one przedstawione w 7-minutowym filmie, który pokazuje jak prawidłowo zachować się na przejeździe i co zrobić, jeśli na przykład w trakcie jego przekraczania zgaśnie silnik (...). Dla wzmocnienia efektu edukacyjnego w filmie wykorzystano nagrania z prawdziwych wypadków na przejazdach. Dzięki temu można zobaczyć, czym kończy się nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego i np. omijanie zamkniętej półrogatki (...)." - źródło: https://utk.gov.pl/

XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla Szkół Ponadgimnazjalnych

Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się dnia 11 maja 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie, ul. Golisza 10B

Więcej informacji dotyczącej turnieju zamieszczono na stronie internetowej WORD

Eliminacje Wojewódzkie Turnieju BwRD Przelewice 2017

Dnia 18 i 25 maja 2017 roku po raz czterdziesty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych brali udział w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tegoroczne eliminacje wojewódzkie odbyły się na terenie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

XV ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD DLA SZKÓŁ SPECJALNYCH I OŚRODKÓW SZKOLNO-WYCHOWAWCZYCH

W dniu 16 maja 2017roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy przy ul. Korczaka 53 w Policach, po raz kolejny pełnił rolę gospodarza eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, uczniowie na wózkach inwalidzkich oraz grupa młodzieży z upośledzeniem umiarkowanym z ośrodków w Kamieniu Pomorskim, Chojnie, Waniorowie oraz w Policach.

Utrudnienia w ruchu związane z robotami prowadzonymi w okresie wakacyjnym na drogach wojewódzkich w roku 2017

Zachęcamy do zapoznania się z mapą przedstawiającą utrudnienia związane planowanymi pracami w okresie wakacyjnym

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

W dniu 15 marca br. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Golisza w Szczecinie, odbyła się konferencja poświęcona problematyce bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie – Cezary Tkaczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie mł. insp. Jacek Cegieła.

XXI Ogólnopolski młodzieżowy turniej motoryzacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych

Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się dnia 17 maja 2017 r. na Torze Kartingowym w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 274 (część praktyczna) oraz Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie, ul. Golisza 10B (część teoretyczna)

Strony

Subscribe to RSS - Aktualności