Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie      tel./fax: +48 91 44 25 828

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie     tel: 91 44 25 843

Aby, bezpieczniej się żyło


Wczoraj (tj. 19.01.2012 r.) w godzinach popołudniowych policjanci spotkali się z mieszkańcami powiatu wałeckiego. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drogach.
W Wałeckim Centrum Kultury sala wypełniona była po brzegi. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowali spotkanie dla mieszkańców powiatu. Działania pod nazwą „Aby bezpieczniej się żyło" kierowane były do osób w różnych grupach wiekowych, a ich tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji filmu pt. „Jedna sekunda", którego tematem były wypadki drogowe. Następnie policjanci przedstawili statystyki policyjne, dotyczące zdarzeń drogowych województwa zachodniopomorskiego i dane z powiatu wałeckiego. Podczas prezentacji multimedialnej odbiorcy mogli zobaczyć jak wygląda stan bezpieczeństwa na drogach.


Kierowca pod wpływem alkoholu ledwo widzi i nie jest w stanie kontrolować swoich ruchów. Całkiem legalnie mogły o tym przekonać się osoby z widowni poprzez specjalne okulary alkogogle, imitujące widzenie pod wpływem alkoholu. Mundurowi zapoznali także widzów z działalnością profilaktyczną i prewencyjną wałeckiej drogówki oraz wręczyli ulotki uczestnikom spotkania promujące zdrowy styl życia pod nazwą: między innymi „Ekologiczny kierowca", „Po maluchu", „Piłeś nie jedź", „Zapnij pasy ocal życie". Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania oglądali występ znanych kabareciarzy.
sierż. Beata Budzyń