Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie      tel./fax: +48 91 44 25 828

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie     tel: 91 44 25 843

WSPÓLNA AKCJA DWÓCH SŁUŻB

Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działając poprzez przedstawicieli służb i instytucji, którzy stanowią skład Rady wspiera lokalną społeczność w zachowaniu bezpieczeństwa na drogach. Podczas podejmowanych działań profilaktycznych skierowanych do wszystkich grup wiekowych uczestników ruchu drogowego bez względu na to, czy są to piesi, czy zmotoryzowani przekazywane są informacje uzmysławiające, jak ważne jest wzajemne dbanie o bezpieczeństwo na drodze, jak można zadbać o siebie poprzez noszenie elementów odblaskowych szczególnie przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj we wczesnych godzinach rannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wspólne działania z Inspekcją Transportu Drogowego. Celem akcji było bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg.

Ciemna kurtka, ciemne spodnie, zapadający zmrok a po drodze mkną rozpędzone samochody. Ciemny materiał najmniej odbija światło, jest zatem najmniej widoczny. Żeby poprawić bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg już od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu wałeckiego, policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego wręczali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe. Dlaczego elementy odblaskowe są tak ważne? Usłyszeli podczas krótkiego spotkania piesi i miłośnicy jednośladów. Elementy odblaskowe nowej generacji są widoczne dla kierowcy z odległości 200 do 1000 metrów. Zauważone na poboczu migoczące światełko odblaskowe wskazuje kierującemu, że na drodze prawdopodobnie znajduje się człowiek. Daje to ogromną szansę na odpowiednią reakcję kierowcy, ominięcie pieszego lub zmniejszenie prędkości. Funkcjonariusze zachęcali do użytkowania przekazanych kamizelek, co znacznie poprawi bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg.

sierż. Beata Budzyń