Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie      tel./fax: +48 91 44 25 828

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie     tel: 91 44 25 843

Wyniki konkursu: BEZPIECZNI NA DRODZE DZISIAJ I JUTRO

 

 

Zakończył się ostatni etap konkursu edukacyjnego „Bezpieczni na drodze dzisiaj i jutro”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego i miał na celu poprawienie wśród młodych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, poziomu wiedzy z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego a w szczególności:

a)   pieszych, ich zachowań na drodze oraz zapewnienia bezpieczeństwa ruchu pieszych;

b)   rowerzystów i motorowerzystów, ich zachowań na drodze oraz zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu kierujących rowerami i motorowerami;

c)   przyczyny wypadków drogowych i ich skutków społecznych – jak zmniejszyć wypadkowość w województwie zachodniopomorskim?

Na konkurs wpłynęło 32 prace z 27 szkół gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego. Wszystkie prace konkursowe były bogate w treści z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego zilustrowane zdjęciami i filmami sytuacji z dróg, skrzyżowań, wypadków, niebezpiecznych zachowań na drodze.

Jury w składzie:

  1. Przewodniczący jury - Pan Cezary Tkaczyk – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, Sekretarz Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego;
  2. Członek jury - Pani Edyta Jaśków – Kierownik Działu BRD w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie
  3. Członek jury - Pani Izabela Drozgowska – Główny Specjalista ds. BRD w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie


Spośród 5 najciekawszych  prac wyłoniono zwycięzcę i przyznano 2 wyróżnienia

 

Zwycięzcą konkursu „Bezpieczni na drodze dzisiaj i jutro” został

Hubert Podbiał z Gimnazjum nr 3 z Kołobrzegu

 

Prezentacje wyróżnione:

·         Prezentacja wykonana przez Magdalenę Czyż z Gimnazjum nr 12 w Szczecinie

·         Prezentacja wykonana przez grupę uczniów z Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Radowie Małym

 

Nagrodzone prace oprócz ogólnych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego zawierały materiały własne z niebezpiecznych miejsc na terenie zamieszkania autorów oraz propozycje podniesienia bezpieczeństwa w tych miejscach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz znakomitych umiejętności wykorzystania techniki komputerowej.