Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie      tel./fax: +48 91 44 25 828

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie     tel: 91 44 25 843

Działania BRD w lipcu

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży z naszego regionu, pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W lipcu 2011 roku odbyło się siedem pogadanek w placówkach oświatowych, cztery działania w ramach akcji „Bezpieczny wyjazd nad morze” oraz dwa egzaminy na kartę rowerową i motorowerową.


Podczas prelekcji przypomniano dzieciom biorącym udział w półkoloniach, jak należy zachowywać się podczas letnich zabaw oraz omówiono przepisy ruchu drogowego dotyczące bezpiecznego poruszania się pieszych oraz rowerzystów w trakcie wakacji.

Najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego przypomniano, przy pomocy zestawu edukacyjnego Autochodzik, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, rodzaje sygnalizacji świetlnej, wybrane znaki drogowe dotyczące pieszych, a także znaczenie pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach. Dzieci z klas I – III zapoznały się z zasadami bezpiecznego przejścia przez jezdnię, rodzajami pojazdów uprzywilejowanych oraz z prawidłowym oznakowaniem ulic. Omówiono także sytuacje sprzyjające powstawaniu wypadków drogowych oraz sposoby ich zapobiegania. Z uczniami klas IV-VI zostały poruszone zagadnienia takie jak: elementy odblaskowe, manewry na drodze, postępowanie w razie wypadku oraz zasady poruszania się po drogach.

Ponadto pracownicy WORD Szczecin dwa razy uczestniczyli w obchodach Święta Policji organizowanych przez Komendy Powiatowe Policji Międzyzdroje i Kamień Pomorski oraz Komendę Powiatową Policji Goleniów. Podczas tych obchodów nasz Ośrodek udostępnił symulator dachowania.

W miesiącu lipcu odbywała się również akcja „Bezpieczny wyjazd nad morze”, której celem jest przypomnienie kierowcom jak niebezpieczna jest nadmierna prędkość oraz jakie zagrożenie niesie ze sobą brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. W ramach wyżej wymienionej akcji przeprowadzano pomiar prędkości, zaprezentowano symulator dachowania umożliwiający kierowcom sprawdzenie jak działają pasy bezpieczeństwa, a także omówiono podstawowe zasady udzielania pomocy przedmedycznej. Każdy kierowca otrzymał materiały edukacyjne oraz mapkę województwa zachodniopomorskiego z trasami alternatywnymi dojazdu nad morze.

Pogadanki:

  • Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej w Szczecinie
  • Szkoła Podstawowa Nr 35 w Szczecinie
  • Szkoła Podstawowa Nr 74 w Szczecinie
  • Przedszkole Publiczne w Rędzinach

 

Akcje:

  • Bezpieczny wyjazd nad morze – Miękowo i Goleniów


Festyny:

  • Święto Policji KPP Międzyzdroje i KPP Kamień Pomorski
  • Święto Policji KPP Goleniów w Maszewie