Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie      tel./fax: +48 91 44 25 828

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie     tel: 91 44 25 843

Akcja: Bezpieczny maluch w samochodzie

Czy od najmłodszych lat dzieci chętnie jeżdżą samochodem? Czy lubią być sadzane i zapinane w foteliku? Gdzie w samochodzie umiejscowiony powinien być fotelik? Na przednim czy na tylnym siedzeniu?  Na te i wiele podobnych pytań będą musieli sobie odpowiedzieć przyszli rodzice, którzy spodziewają się swoich pociech.

Czeka ich podejmowanie nowych ról i wyzwań związanych z rodzicielstwem. Pierwszym wyzwaniem jest przygotowanie się do podróży z maluchem w samochodzie. Podróż taka zwykle trwa dłużej. Konieczne są postoje. Najważniejszą jednak rzeczą jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Maluch zatem powinien być przewożony w prawidłowo umieszczonym w aucie foteliku samochodowym.

W związku z powyższym rozpoczęła się akcji  pn. „BEZPIECZNY MALUCH W SAMOCHODZIE”.
W/w inicjatywa ma charakter krótkiej pogadanki. Skierowana jest do przyszłych rodziców. Celem jej jest uświadomienie rodzicom, jak ważne jest bezpieczeństwo małego pasażera. Przede wszystkim zwrócenie uwagi na zasady bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych, na odpowiedni dobór fotelika do wieku i wzrostu oraz na prawidłowy montaż.
Pragniemy aby wszyscy przyszli rodzice mieli łatwiejszy start w wielką przygodę jaką jest rodzicielstwo.
 
Szczegółowe informacje udziela Dział Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod nr tel. 914425827/28.