Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie      tel./fax: +48 91 44 25 828

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie     tel: 91 44 25 843

Przekazanie mierników prędkości

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną kolizji i wypadków drogowych, niekiedy śmiertelnych. Istnieją różne sposoby na walkę z „piratami” na drogach, jednym z nich są różnego rodzaju prędkościomierze kontrolne.

Nowoczesne mierniki typu ISKRA 1 bezbłędnie dokonują pomiaru prędkości pojazdu jadącego w grupie pojazdów lub na ich tle. Niska waga tego urządzenia wraz z baterią zasilającą i wbudowaną ładowarką zapewnia swobodę poruszania użytkownika, który nie jest ograniczony długością kabla. Zasięg pomiarowy tego miernika to 300, 500 i 800m i działa w dwie strony, tzn. na samochody nadjeżdżające i odjeżdżające, również z helikoptera.

2 czerwca 2011 r., na wniosek członków Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie zakupił 11 szt. takich właśnie mierników. Dzisiaj (8 czerwca 2011 r.) odbyło się spotkanie, na którym Przewodniczący Rady, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Sekretarz Rady Cezary Tkaczyk użyczyli 10 szt. Komendantowi Wojewódzkiemu Policji nadinsp. Wojciechowi Olbryś oraz 1 szt. Wojewódzkiemu Inspektorowi Inspekcji Transportu Drogowego Markowi Rupental.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz lokalnych mediów.